Blansko

Zborovce – Okružní 2

Antigenní test

Rychlý, jednoduchý a spolehlivý COVID-19 Antigen Self-Test se provádí výtěrem z přední části nosu a výsledek budete mít už za pouhých 15 minut. Na počkání vám poté vytiskneme certifikát, případně výsledek zašleme e-mailem. Výsledek se také samozřejmě objeví v aplikaci Tečka nebo na www.ocko.uzis.cz.

Tyto testy již nejsou pojišťovnou propláceny, nutná úhrada v hotovosti na místě.

Cena 200,-Kč.

PCR test

Vyšetření na přítomnost viru COVID-19 se provádí ze slin skrze cucání tamponu nebo výtěrem z nosohltanu.  Nespornou výhodou našeho PCR testu ze slin je jednoduchost a šetrnost. Odběr je uživatelsky komfortní a zvládnou ho i děti od 4 let. U tohoto typu testu se však nesmí 30 minut před jeho absolvováním jíst, pít, kouřit a vyplachovat ústa.

Výsledky PCR testu se testovaný dozví prostřednictvím SMS zprávy na české mobilní telefonní číslo a současně  také e-mailem s přístupovým heslem doručeným prostřednictvím SMS zprávy. Výsledky jsou odesílány nejpozději do 48 hodin od odběru. Mezinárodní certifikát o absolvování PCR testu potřebný pro vycestování do zahraničí je zasílán také e-mailem a informace se také propíší do aplikace Tečka nebo na www.ocko.uzis.cz.

PCR testy jsou od 22. listopadu hrazené z veřejného zdravotního pojištění pouze osobám mladším 18 let, lidem očkovaným alespoň jednou dávkou vakcíny a těm, kteří nemohou být očkovaní ze zdravotních důvodů. Hrazené samozřejmě zůstávají také testy, které indikuje lékař nebo hygienická stanice.

Nezáleží přitom, kdy budou testy provedené, musí se jen dodržet počet testů v daném kalendářním měsíci. Jediné omezení je, že výkon PCR testu lze na jedno rodné číslo vykázat pouze jednou denně.
U osob mladších 18 let, lidí rozočkovaným a těch, kterým ještě neuběhlo 14 dní od ukončení očkovacího schématu a u osob, které se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, je hrazeno 5 PCR testů v kalendářním měsíci. U osob plně naočkovaných jsou hrazeny 2 PCR testy v kalendářním měsíci.

Pro samoplátce je cena 814,-Kč plus případně 300,-Kč za certifikát.

PROVOZOVATEL ODBĚROVÝCH MÍST

Bez Kazu s.r.o., Čechova 3088, 690 02   Břeclav, IČO: 07057938